خبرهای دنیای سه بعدی را در وبلاگ ما بخوانید

بررسی طراحی دیجیتالی و مقایسه آن با روشهای سنتی

بررسی طراحی دیجیتالی و مقایسه آن با روشهای سنتی

 

 جواهر سازان و طراحان طلا با پیشرفت تکنولوژی و فناوری، وارد دنیای فناوری شدند و اکنون جواهر سازان به وسیله طراحی و برنامه نویسی 2D به دنیای دیجیتال دسترسی پیدا می کنند:

نرم افزار طراحی 2D برای اهداف خلاقانه و هنری:

برخی از این نرم افزار ها  به هنر و گرافیک از جمله فتوشاپ یا Gimp اختصاص یافته است. اخیرا، به طور عمده برای عکس های لمسی، آثار هنری، طرح ها …  هم از نرم افزار های 2D استفاده می شود و پیشنها ما این است که حتی اگر از 3D که امروزی تر است استفاده می کنید نرم افزار 2D را هم امتحان کنید.

نرم افزار 2D CAD برای اهداف فنی و تولیدی:

نرم افزار دیگری هم در رده  CAD 2D وجود دارد همچون: AutoCad، Illustrator یا  CorelDraw که در این نرم افزار ها از روش استفاده از فناوری بردار برای نقاشی های فنی، فرزکاری، حکاکی ها و یا برای تهیه قلمه هااستفاده می شود. از این نوع نرم افزارها برای طراحی اشکال هندسی دقیق و متون استفاده می کنند. روش بردارها (به عنوان در مقابل پیکسل ها) ، به شما اجازه می دهد تا شکل، خطوط و منحنی های خود را به صورت بی نهایت تنظیم، مقیاس و پیچ و تاب کنید. بعدا می توانید خلاقیت / اصلاحات خود را استفاده کنید:

  • طراحی مدل را به صورت فنی تر انجام دهید.
  • چگونگی کاهش عناصر در طول تولید را انتخاب کنید.

Type3 همچنین یک نرم افزار اختصاص داده شده به وظایف بالا را توسعه می دهد:

حکاکی هنری یا صنعتی و نرم افزار برش برای دستگاه های CNC: TypeEdit  :

این نوع توابع باید زمانی باشد که شما در یک نرم افزار طلا و جواهر طراحی کرده اید. در واقع، اکثر آنها به صورت خودکار بر اساس عناصر ایجاد شده کار می کنند، علاوه بر این به شما کمک می کند تا ایده های خود را در ذهن داشته باشید.

3D CAD نرم افزار برای فرصت های بی پایان:

هنگامی که شما در حال  وارد  دنیای 3d CAD هستید، باید دیدگاه خود را در مورد چگونگی ایجاد عناصر تغییر دهید. چرا که این نرم افزار پتانسیل بالایی را برای طراحی معماری به شما میدهد. حتی اگر شما بتوانید آن را باکارگاهی که دارید مقایسه کنید،این نرم افزار به شما امکان دسترسی به بسیاری از امکانات جدید را می دهد که فقط ابزارهای دیجیتالی میتواند آنهارا ارائه می دهند.

به عنوان مثال، بگذارید بگوییم اندازه حلقه ای که طراحی می کنید باید اصلاح شود. تصور کنید چه مدت طول می کشد تا یک بلوک دیگر از موم را به منظور ساختن مدل آماده برای تولید مجدد بسازید؟ با استفاده از 3D، بسته به تکنولوژی که انتخاب می کنید، این کار می تواند در عرض چند دقیقه انجام شود. شما می توانید تمام عناصر مانند تعداد سنگهای قیمتی، قطعه و غیره (به طور خودکار یا نه) در رابطه با اندازه حلقه جدید سازگاری پیدا کنید. سپس آن را برای نمونه سازی اولیه به چاپگر 3D خود ارسال می کنید. و بهترین در مورد این است که، در همان حرکت، شما می توانید لیستی از حلقه های کمی متفاوت به چاپگر خود را ارسال کنید. به این ترتیب، مشتری شما گزینه های خود را در هنگام تلاش برای آنها خواهد داشت.

اکنون تصور کنید که میخواهید یک مجموعه ایجاد کنید تاخلاقیت خود را به نمایش بگذارید. در یک روش سنتی، شما مجبور هستید حلقه ها را ایجاد کنید، سپس از آنها عکس بگیرید و بعد آنها را چاپ کنید تا بتوانید یک نمونه کار خوب برای ارائه قطعات خود داشته باشید. در حال حاضر، با استفاده از 3D، شما می توانید یک یا چند مدل را در چند ساعت ایجاد کنید، و حتی شما می توانید از حلقه ایی که دارید مدل های دیگری همچون آویز، گردنبند و دستبند  را ایجاد کنید در حالی که در اصل شما فقط یک حلقه داشتید توانستید چنین کاری انجام دهید. در نهایت، شما می توانید مدل ها و نمونه های باور نکردنی را ارائه بدهید که به طور کامل زرق و برق کار شما را نمایش بدهد بدون این که زمان زیادی را از دست بدهید.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده. شما اولین نفری باشید که درباره این مطلب نظر می دهد.
ارسال یک دیدگاه

ارسال یک دیدگاه

رفتن به نوارابزار